Centrum pro rodinu
Vizovice

777 809 434
cprvizovice@ado.cz

Kurz Moderní Přirozené Plánování Rodičovství

Přihlášky ke stažení zde:

plakát kurz PPR 2015 1-page-001

Vzdělávací kurzy podporuje Město Vizovice, děkujeme!

 

Přirozené plánování rodičovství (PPR)

Je metoda, která využívá přirozených ukazatelů plodnosti k určení plodných a neplodných dní. Vycházíme z toho, že společná plodnost páru je dána vzájemným překrytím životnosti spermií a životnosti vajíčka. Spermie v prostředí pro ně nepříznivém poměrně rychle hynou. V prostředí pro ně příznivém, které je vytvářeno v kryptách hrdla děložního, spermie přežívají a zachovávají si schopnost oplodnění několik dnů, i týden. Vajíčko po ovulaci, pokud není oplodněno, během 12-16 hodin zaniká.

Můžeme se seznámit se symptotermální metodousensiplan (STM PPR) , kterou vypracovala německá Pracovní skupina PPR (Malteser Arbeitsgruppe NFP).

STM PPR je založena na sledování změn kvality hlenu, produkovaného hrdlem děložním a v době související s ovulací stékajícím pochvou, a změn hodnot bazální tělesné teploty.

 

Tato metoda má tu zásadní výhodu, že plodné dny se nevypočítávají, jak by asi podle statistiky měly být, ale že se v tom daném cyklu plodné období stanoví přesně podle toho, jak tělo k ženě „promlouvá", jak si žena s mužem vyhodnotí všechny příznaky jejich plodného a neplodného období. Tím je také zajištěna vysoká spolehlivost metody, která je srovnatelná se spolehlivostí hormonální antikoncepce a s vyloučením všech zdravotních i etických rizik, co užívání hormonální antikoncepce přináší.

Společné respektování plodnosti vede jednoznačně k prohloubení vztahu mezi mužem a ženou, ke zlepšení partnerského vztahu.

(Převzato z http://www.cenap.cz/ppr-porad.php)

Kontakt

Centrum pro rodinu Vizovice

Pracovnice centra: Hana Puype, Hana Radoňová

Adresa: CPR Vizovice o.s., Palackého nám. 365, 763 12  Vizovice

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pobočka Štípa

Adresa: CPR Vizovice o. s., pobočka Štípa,  Mariánské nám. 57, 763 14  Zlín 12  

 

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

Jsme na facebooku

2019 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | cprvizovice@ado.cz